Pasjonaci biologii w Poznańskiej Palmiarni

W dniu 10 grudnia uczniowie klasy III i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ramach lekcji biologii odwiedzili Poznańską Palmiarnię. Tematem wycieczki było zapoznanie się z roślinnością różnych stref klimatycznych Ziemi. Palmiarnia powstała w 1911 na terenie ówczesnego Ogrodu Botanicznego obecnie - Park Wilsona w Poznaniu. Powierzchnia Palmiarni wynosi 4600 m² (46 000 m³). Obiekt podzielony jest na 12 szklarni - pawilony, które prezentują różne ekosystemy: roślinność subtropikalna, roślinność klimatu umiarkowanego, sukulenty Ameryki, roślinność tropikalna, rośliny wodne, podszycie lasu tropikalnego, kserofity starego i nowego świata oraz sawanna i akwarium. Palmiarnia Poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków.

Wyszukiwarka

Free business joomla templates