Potrawy z ryb smaczne i zdrowe

Lekcja otwarta „Dlaczego warto jeść ryby?”, która była finałem tygodnia promocji zdrowego odżywiania, przeprowadzonego w dniach 28 – 31 października. Uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych zachęcali do zdrowego odżywiania, tym razem postanowili wypromować ryby i owoce morza. Młodzież klas pierwszych wykonała ulotki i plakaty zachęcające do jedzenia mało znanych specjałów w kuchni polskiej.

Cykl zajęć zakończył się lekcją otwartą, którą przeprowadzili nauczyciele zawodu w klasach pierwszych i trzecich. Tematem lekcji było zastosowanie ryb i owoców morza w potrawach. Młodzi adepci sztuki kulinarnej uczyli się filetować ryby, co jest dość trudną sztuką, doprawiać małże, ostrygi, krewetki i ośmiorniczki, wykonywać sałatki z muli i kalmarów, przygotować wyśmienitą zupę rybną. W ramach pokaz life cooking uczennice klasy trzeciej przygotowały przegrzebki – małże świętego Jakuba. Zaaranżowane potrawy stanowi ucztę nie tylko dla oczu ale, i dla podniebienia. 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates