Miejsce pamięci narodowej w Łopatkach

14 września 2019r. odbyła się uroczystość religijno- patriotyczna w Łopatkach Polskich przy pomniku upamiętniającym 2500 rozstrzelanych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Jesienią 1939 roku Niemcy dokonali na terenie żwirowni wielu egzekucji których ofiarami padło ponad dwa tysiące mieszkańców samego powiatu wąbrzeskiego. W 1944 roku dla zatarcia śladów zbrodni, zwłoki pomordowanych Polaków okupanci niemieccy spalili. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Zespołu Szkół we Wroniu w składzie: Weronika Kurasiewicz, Karolina Trzcińska, Jakub Karwan. Szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy mundurowej wraz z panią wicedyrektor Barbarą Moch, którzy złożyli wiązankę pod pomnikiem pamięci narodowej.

Wyszukiwarka

Free business joomla templates