Drzwi otwarte 2019 w ZS we Wroniu

W czwartek 30 maja 2019 roku w Zespole Szkół we Wroniu odbyły się DRZWI OTWARTE, które zgromadziły uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej oraz absolwentów naszej szkoły.  

Tego dnia gościliśmy licznie przybyłą młodzież z Wąbrzeźna, Ryńska, Jarantowic, Książek, Dębowej Łąki i Myśliwca. Swoją obecnością zaszczycił również Pan Wicestarosta Wąbrzeski Karol Sarnecki oraz na zaproszenie Radnego Powiatu Wąbrzeskiego, absolwenta szkoły Łukasza Klimka, Oddział Regionalny Telewizji Polskiej w Bydgoszczy. Dyrektor szkoły Bogusław Gumuła witając kolejne grupy przedstawił ofertę kształcenia, która w tym roku jest szeroka: • Liceum Ogólnokształcące o ukierunkowaniu służby mundurowe • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych • Technikum Informatyczne - Informatyka w wojsku • Technikum Informatyczne • Technikum Rolnicze • Technikum Budowlane • Technikum Usług Fryzjerskich • Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej • Techniku Ochrony Środowiska Ofertę edukacyjną odzwierciedlały, przygotowane przez naszych uczniów, ekspozycje oraz wystawki tematyczne. Po wystąpieniu dyrektora szkoły na gości czekało wiele atrakcji zarówno przed szkołą jak i na terenie szkoły. Przed budynkiem szkoły odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych, przygotowany przez majora rezerwy Krzysztofa Kończewskiego. Ta część oraz występ wokalny w wykonaniu uczniów przygotowany przez Aleksandrę Bacińską, wprowadziły wszystkich gości w niemalże wojskowy klimat. Uczennice klasy trzeciej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zademonstrowały pokaz synchroniczny obsługi kelnerskiej, przygotowany przez nauczyciela zawodu Beatę Studzińską Gołaszewską. Zgromadzeni z uwagą podziwiali perfekcję sztuki kelnerskiej. Uwagę zwiedzających szkołę przyciągnęły pracownie komputerowe z nowoczesnym sprzętem. Pracownia gastronomiczna zachęcała roznoszącym się aromatem kawy i ciepłych wypieków. Tutaj można było podziwiać efekty carvingu albo coś skosztować. Tym razem były smaczne gofry, słodkie rogaliki i szarlotka. Mocnych wrażeń i emocji dostarczały pokazy sztuk walki, które miały miejsce w sali fitness. Uczniowie klas mundurowych zaprezentowali niezwykłe umiejętności z samoobrony a nad ich przebiegiem czuwał Piotr Rybszleger. Młodzież mogła również określić swoje umiejętności strzeleckie. Strzelnica, znajdująca się obok siłowni, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Goście odwiedzili również internat, a w nim segmenty mieszkalne i wyposażoną siłownię oraz salę bilardową. Niemałe atrakcje czekały na gości przed szkołą, gdzie sprzęt i uzbrojenie prezentowały jednostki wojskowe, straży i policji: • 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu • 3 Batalion Drogowo Mostowy z Chełmna • WKU z Grudziądza • Ochotnicza Straż Pożarna z Wąbrzeźna • Państwowa Straż Pożarna z Wąbrzeźna • Komenda Powiatowa Policji z Wąbrzeźna W wiosce rycerskiej, przy dźwiękach gitary można było podziwiać kolekcję broni palnej, broni białej oraz broni miotającej. To miejsce skupiało uwagę bardzo wielu zwiedzających. Na gości czekała kawiarenka, a w niej pyszne domowe wypieki naszych uczniów, no i oczywiście kawa. Wspólny piknik powoli kończył dzisiejszą uroczystość. Zapach wojskowej grochówki i pieczonej kiełbasy unosił się w powietrzu i zachęcał do wspólnej biesiady. A może, w tak miłym nastroju zapadały już decyzje dotyczące wyboru szkoły we Wroniu? 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates