Potrawy z grzybami - konkurs kulinarny

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół we Wroniu chętnie prezentują swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w konkursach kulinarnych. Tym razem, 25 marca 2019r. zaprezentowali swoje umiejętności wykonując potrawy z grzybami. Uczestnicy zmagań wykazali się niezwykłymi zdolnościami i kreatywnością, zarówno jeśli chodzi o pomysł na potrawę, ale i ich praktyczną realizację oraz sposób podania. Potrawy zachwycały nie tylko wyglądem, ale również smakiem.

Komisja w składzie Wicestarosta Powiatu Wąbrzeskiego Pan Karol Sarnecki, manager Restauracji „Kuźnia Smaków” Pani Maja Kantor oraz Zastępca Dyrektora Szkoły Pani Barbara Moch, nie miała łatwego zadania. Po degustacji oraz burzliwej naradzie zapadł werdykt: I miejsce zajęli Kacper Ziorkowski i Julia Rajca II miejsce Dagmara Przybyłek i Patrycja Melerska III miejsce Magdalena Strocka i Oliwia Zalewska Pan Wicestarosta pogratulował pomysłów kulinarnych, po czym wręczył uczestnikom nagrody. Zwycięscy zmagań otrzymali również nagrodę ufundowaną przez Restaurację „Kuźnia Smaków”. Pani Zastępca Dyrektora Szkoły podziękowała wszystkim za umiejętności i kulinarną kreatywność. Z przyjemnością informujemy, że uczestnicy konkursu wraz z nauczycielem zaproszeni zostali do udziału w warsztatach kulinarnych w Kuźni Smaków.

Wyszukiwarka

Free business joomla templates