Kreatywny kurs carvingu

Carving – to sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. W krajach azjatyckich znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Na początku XXI w. carving stał się popularny także w innych częściach świata, w tym w Europie. Dziś jest także dyscypliną w kulinarnych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Najpopularniejszymi owocami i warzywami używanymi w carvingu są  arbuzy, melony, papaje, ananasy, rzodkiewki , selery, marchewki, kalarepy, buraki i jabłka. Najczęściej tworzy się motywy roślinne, czasem zwierzęce.  

Praktyczną stronę carvingu miały okazję poznać uczennice Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół we Wroniu. Na kursie, który odbył się 23 marca 2019 r.,16 – osobowa grupa adeptek sztuki kulinarnej szkoliła umiejętności w tym zakresie: sposób prawidłowego trzymania i używania noży do carvingu, wykonywanie podstawowych rzeźb z rzodkiewek i jabłek. Potem, w miarę nabieranego doświadczenia, nadszedł czas na figury bardziej skomplikowane: róże rzeźbione z kalarepy, melona i arbuza, łabędzie z jabłek, szyszki z marchewki oraz liście z cukinii. Ważnym praktycznym elementem kursu była możliwość wykonania indywidualnej rzeźby, co pozwoliło kursantkom na wykazanie się nie tylko umiejętnościami, ale i wyobraźnią. Każda z uczestniczek kursu otrzymała dyplom oraz certyfikat potwierdzający nowe, profesjonalne umiejętności. 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates