„20 LAT FUNKCJONOWANIA SIL ZBROJNYCH POLSKI W NATO”

8 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się seminarium „20 lat funkcjonowania Sił Zbrojnych Polski w NATO”. Organizatorem wydarzenia był samorząd województwa we współpracy z toruńskim Stowarzyszeniem Polskich Artylerzystów. W spotkaniu udział wzięli, dowódcy jednostek i instytucji wojskowych województwa kujawsko-pomorskiego. Szczególnymi gośćmi spotkania byli stacjonujący w Toruniu amerykańscy żołnierze z podpułkownikiem Ivenem T. Sugaidowódcą 1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej USA.

Do udziału w seminarium zaproszono także młodzież z 6 szkół mundurowych naszego województwa, w tym i naszą szkołę na czele z dyrektorem Bogusławem Gumułą. W rocznicowym spotkaniu udział wzięli: Weronika Kurasiewicz, Karolina Maryniak, Sylwester Rataj, Mikołaj Gołębiowski, Bartłomiej Grzębski wraz z opiekunem Krzysztofem Kończewskim. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów, wspomnień i historii dotyczących tematu seminarium. Miłym elementem seminarium były życzenia i słodkie prezenty dla wszystkich obecnych pań.

Wyszukiwarka

Free business joomla templates