Kolejna odsłona Kreatywnego weekendu

Tym razem pobiliśmy rekord! Czterdziestu młodych ludzi uczestniczyło w Kreatywnym weekendzie. Wspaniali, otwarci, wiedzący po co przybyli na trzy dni do naszej szkoły, adolescenci, z ogromnym zaangażowaniem , potrafili dać sobie nawzajem to, co najbardziej istotne w tego typu spotkaniach- wspólną obecność. Podczas 19- tego już Kreatywnego weekendu podejmowaliśmy wiele problemów i wyzwań, które wydają się bardzo ważne dla rozwoju młodego człowieka. Oprócz sesji relaksacyjnych, burzy mózgów, dyskusji o problemach młodego pokolenia, próbowaliśmy zachęcić młodzież do wieczornych i nocnych dyskusji o tym, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach życiowych, jak nie stracić przysłowiowej głowy w obliczu konfliktów, depresyjnych stanów, i jak w końcu z otwartą przyłbicą stanąć wobec rzeczywistości.

Gościliśmy pana Sławomira Trzcińskiego, który opowiedział młodzieży o pasji związanej z podróżowaniem, jak również o tym, że warto realizować swoje marzenia. Odbyła się także debata na temat patriotyzmu i wartości związanych z postawami życiowymi. To był ważny moment, ponieważ chcieliśmy w ten sposób uczcić 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie już gościliśmy naszych przyjaciół z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Olsztynie i sympatyków z Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie. Jak zawsze, tak i tym razem, nasza młodzież spisała się na medal, potwierdzając po raz kolejny, że można im zaufać. Klamrą spinającą naszą wspólną obecność, jest garść fotograficznych wspomnień, które przedstawiamy poniżej. 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates