Konkurs potraw z minionej epoki

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół we Wroniu chętnie doskonalą swoje umiejętności w zakresie sztuki kulinarnej. Tym razem uczniowie zmierzyli się w konkursie „Śladami historii smaku”, który miał miejsce 12. 06. 2018r. Uczestnicy konkursu wykonywali potrawy kuchni staropolskiej, jak i obecnej. Uczestnicy zmagań wykazali się niezwykłą znajomością oraz umiejętnością wykonania potraw naszych przodków. Potrawy zachwycały nie tylko wyglądem, ale i smakiem.

Komisja w składzie: wicestarosta p. Bożena Szpryniecka, dyrektor szkoły p. Bogusław Gumuła oraz  wicedyrektor szkoły p. Barbara Moch nie miała łatwego zadania. Po zaprezentowaniu przez uczniów przygotowanych potraw oraz degustacji zapadł następujący werdykt:

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy III T : Paulina Barańska i Julia Rajca zaskakując komisję „Rogalami Świętomarcińskimi oraz Szpekuchami – Pierogi Drożdżowe”

Drugie miejsce przypadło Dagmarze Przybyłek i Patrycji Melerskiej z klasy II TŻ przygotowały „Torcik Orzechowy Staropolski oraz Chłodnik Litewski”.

Na trzecim miejscu uplasowały się Izabela Puk i Wiktoria Janowska z klasy I TŻ przygotowując „Ciasto z rabarbarem i kruszonką oraz Sernik gotowany w formie”.

Natomiast wyróżnienie otrzymały Magdalena Strocka i Oliwia Zalewska z klasy TŻ serwując „Leguminę jak u Babci oraz Pierogi z serem i kaszą jaglaną”.

Wicestarosta p. Bożena Szpryniecka pogratulowała wszystkim znakomitych umiejętności kulinarnych podkreślając staranność i wysoką estetykę konkursowych potraw oraz wręczyła przygotowane przez siebie nagrody. Swoje słowa uznania do uczestników konkursu i nauczycieli przedmiotu: p. Beaty Studzińskiej - Gołaszewskiej oraz p. Dariusza Mikołajczaka skierował dyrektor szkoły, p. Bogusław Gumuła a członkom komisji konkursowej podziękował za współpracę.

 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates