Magiczny wieczór

 

W  czwartkowe popołudnie, 25 listopada w Zespole Szkół we Wroniu odbyły się tradycyjne Andrzejki.  Wigilia św. Andrzeja przypada w Polsce 29 listopada, ale biblioteka szkolna z internatem nieco wcześniej zaprosili najmłodszych mieszkańców Wronia i młodzież internacką do wspólnej zabawy.

Główną atrakcją spotkania były oczywiście wróżby i przepowiednie andrzejkowe. Chociaż uczestnicy traktowali je raczej z przymrużeniem oka, to i tak ich magia oraz tajemniczość budziła wiele emocji. Każdy przecież o czymś marzy, czegoś pragnie i chciałby,  by to się spełniło. Nic więc dziwnego, że wróżby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło też chętnych do udziału  w zawodach, przeplatających wróżby. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali m.in. w tańcu na gazecie, jedzeniu i piciu na czas, tworzeniu „mumi”, czy zabawie „piłka parzy”.  Każdy z uczestników zabaw i konkursów nagradzany był słodyczami.

 

Radosny  i pogodny nastrój nie opuszczał wszystkich, a pyszności i smakołyki, ufundowane przez firmę ZPHU J. Donarski z Książek, uprzyjemniły zabawę. Organizatorzy i uczestnicy andrzejkowej zabawy serdecznie dziękują właścicielowi firmy, panu Jackowi Donarskiemu.

Finałem spotkania była projekcja filmu, który młodzież oglądała na „dużym ekranie”.

Tegoroczny Andrzejkowy Wieczór można uznać za udany, podobnie jak poprzednie. Dowodem na to był liczny udział młodych mieszkańców Wronia i młodzieży internackiej, ich roześmiane buzie i przyjazna atmosfera. Chociaż uczniowie z internatu byli starsi od dzieci z Wronia, fakt ten nie przeszkadzał we wspólnej zabawie, a nawet w niektórych sytuacjach czynił gry i zabawy weselszymi.

Impreza Andrzejkowa w Zespole Szkół we Wroniu to cykliczna już świetna okazja do współpracy z lokalnym środowiskiem. Dzięki niej biblioteka szkolna mogła spełnić jedną ze swoich ważnych funkcji, jaką jest szerzenie kultury, kultywowanie oraz popularyzacja zwyczajów i tradycji polskich. Ma to szczególne znaczenie w środowisku wiejskim, w którym często brakuje miejsc umożliwiających  najmłodszym poszerzenie wiedzy oraz miłe i bezpieczne spędzenie czasu.

 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates