Porozmawiajmy o bezpieczeństwie...

W dniu 22.11.2010 Zespół Szkół we Wroniu odwiedziły starszy inspektor Wanda Gaweł z PT - KRUS oddział Wąbrzeźno oraz mł. asp. Barbara Biestek z Wąbrzeskiej Komendy Powiatowej Policji. Panie przeprowadziły szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym i ruchu drogowym.

W szkoleniu uczestniczyła młodzież klasy drugiej technikum informatycznego i rolniczego. Przedstawicielka KRUS przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy podczas użytkowania maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym, najczęstsze przyczyny wypadków oraz zaprezentowała kilka filmów na temat udzielania pierwszej pomocy.

Wielkim zainteresowaniem młodzieży cieszyła się również druga część szkolenia zaprezentowana przez przedstawiciela Policji. W formie prezentacji multimedialnej i filmów uświadomiono młodzieży konieczność poruszania się pojazdami mechanicznymi z odpowiednią prędkością, długością drogi hamowania, uzasadniono stosowanie świateł odblaskowych i odzieży odblaskowej dla pieszych i rowerzystów. Zaprezentowano również filmy uświadamiające konieczność stosowania pasów bezpieczeństwa, zakazu używania telefonów komórkowych podczas jazdy oraz wypadki drogowe spowodowane bezmyślnością młodocianych kierowców.

 

Szkolenie bardzo zaciekawiło młodzież, dyskusje trwały również po jego zakończeniu. To dobry znak szczególnie, że większość z nich w niedalekiej przyszłości zda wymarzone prawo jazdy i zostanie pełnoprawnym, świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

Wyszukiwarka

Free business joomla templates