Próbna ewakuacja pożarowa

W dniu 13 października 2010 roku Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie - Ireneusz Wiśniewski przeprowadził czynności kontrolno - rozpoznawcze na terenie Zespołu Szkół we Wroniu. Głównym ich założeniem było skontrolowanie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych przez pracowników i uczniów. Kontroli poddano budynek szkoły wraz z internatem. W dniu kontroli przeprowadzono próbną ewakuację. Pracownicy Centrum Szkoleń i Zaopatrzenia BHP Renata i Piotr Jagodzińscy wywołali sztuczny dym na 2 piętrze budynku szkoły na potrzeby tego przedsięwzięcia.

 

Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez chaosu. W trakcie ewakuacji ukryto jednego z uczniów. Pani Anna Krzewińska wykazała się trzeźwością umysłu i szybko zorientowała się w tej sytuacji, zgłaszając jego brak do Dyrektora Szkoły. Po ewakuacji omówiono przebieg ćwiczenia.

(foto. Centrum Szkoleń i Zaopatrzenia BHP Renata i Piotr Jagodzińscy)

Wyszukiwarka

Free business joomla templates