Wycieczka programowa do Jednostki Wojskowej JW 1109 w Grudziądzu

29 września dwie pierwsze klasy o kierunku służby mundurowe pojechały do Grudziądza do Jednostki Wojskowej JW 1109. Dla znakomitej większości uczniów wycieczka to okazała się prawdziwą frajdą, gdyż po raz pierwszy mięli możliwość przebywać na terenie jednostki wojskowej niedostępnej dla cywilów, porozmawiać z żołnierzami oraz choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze tejże jednostki uczestnicząc w wykładzie dotyczącym historii Jednostki Wojskowej oraz Kawalerii w Grudziądzu oraz wykonując szereg ćwiczeń.

 

Porucznik Solecki przybliżył nam tradycje i zadania Jednostki, barwnie opowiadając jej historię oraz pokazując jej eksponaty umieszczone w Sali Tradycji. Następnie instruktor sportowy Jednostki pokazał nam tor przeszkód pokonywany przez żołnierzy Jednostki podczas zajęć sportowych oraz podczas wewnętrznych rywalizacji sportowych wśród żołnierzy. Każdy z nas miał możliwość pokonać ten tor pod okiem profesjonalisty. Tor przeszkód składał się z kilku elementów: skłony tułowia wykonywane na czas (120 sekund), bieg slalomem między pachołkami z dwoma odważnikami – każdy po 17,5 kilograma, przewrót w przód na materacu, podciąganie na drążku nachwytem, przewrót w przód na skrzyni, przejście na wyprostowanych rękach na dwóch drewnianych belach postawionych blisko siebie na wysokości ok. 1,50 metra. Każdy uczeń był asekurowany przez instruktora i żołnierzy. By obudzić w nas ducha samozaparcia instruktor podał nam konkretne kryteria zaliczenia tego toru podczas zawodów sportowych w Jednostce. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda tor przeszkód podczas rekrutacji do Jednostki. Dla wielu uczniów informacje te okazały się nieocenione, gdyż mogą zacząć już dziś przygotowywać się do rekrutacji.

 

Pod koniec spotkania dostaliśmy zaproszenie od porucznika Soleckiego na kolejną wizytę, podczas której będziemy mięli okazję i przyjemność zobaczyć pojazdy wojskowe w boju, żołnierzy wykonujących ćwiczenia na placu boju oraz pokonać kolejny tor przeszkód zwany „małpim gajem”, który jest uznawany za jeden z najtrudniejszych torów przeszkód. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę w Jednostce Wojskowej JW 1109 w Grudziądzu.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z WYCIECZKI

Wyszukiwarka

Free business joomla templates