Jubileusz 50-lecia szkoły

3 pażdziernika 2009r. był uroczystym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. O godzinie 10.30 uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, na którą uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się do kościoła p. w. św . Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie. Uroczyste nabożeństwo zostało odprawione przez księdza proboszcza Jana Kalinowskiego.

 

Po Mszy św. wszyscy udali się do Wąbrzeskiego Domu Kultury, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

W pięknie udekorowanej sali mogliśmy przywitać przybyłych na uroczystość dostojnych gości, absolwentów szkoły, byłych jej pracowników, rodziców naszych uczniów. Dostojeństwa uroczystości dodawał poczet sztandarowy.
O godzinie 12.00 Pani dyrektor Sabina Topij-Brylińska serdecznie i ciepło powitała przybyłych na jubileusz 50-lecia Szkoły i zaprosiła wszystkich obecnych do udziału w uroczystym apelu.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. Dzień ten skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki, telefony z ciepłymi słowami. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor przybliżyła, między innymi, wydarzenia i fakty z kart historii szkoły. Udział w uroczystości wzięli również byli dyrektorzy szkoły.

Przy okazji tak pięknej i niepowtarzalnej uroczystości uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wypowiedzieli słowa przysięgi na sztandar naszej szkoły.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, któremu przyświecały słowa:

„Jest takie miejsce – szkoła we Wroniu
na mapie naszej wspólnej pamięci
choć nas wskazówki zegara gonią
Wciąć z nią jesteśmy-my, absolwenci! ”

Ten niecodzienny spektakl wraz z dekoracjami przygotowali nauczyciele szkoły we współpracy z uczniami i sympatykami szkoły. Z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem zaprezentowali go uczniowie szkoły.

Wspólna praca wszystkich pracowników szkoły przyczyniła się do uświetnienia i sukcesu wszelkich podjętych działań związanych z obchodami jubileuszu Zespołu Szkół we Wroniu.
Po uroczystej akademii goście i absolwenci udali się na uroczysty obiad, po którym autokarami udali się do szkoły. O godz.16.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Jubileuszu 50-lecia ufundowanej przez absolwentów.

Goście w towarzystwie gospodarzy udali się na spotkania klasowe, gdzie wspomnieniami powrócili do lat spędzonych w szkolnych ławach. Z okazji tak znakomitej uroczystości jak mijający właśnie jubileusz, nie sposób nie sięgnąć pamięcią wstecz i przywołać wspomnienia. Przybyli na uroczystość, zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowaliśmy ekspozycje, gazetki, wystawy. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia.

Iluż wzruszeń i radości dostarczało przekładanie kart starych kronik, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, zdjęć z wycieczek, odczytywanie wpisów w kronice. Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów w sporcie. Ściany szkoły zdobiły dyplomy, medale i puchary uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te, zdobywane obecnie. Ku pamięci minionych 50-ciu lat istnienia placówki została opracowana i wydana monografia naszej szkoły. Do jubileuszu nawiązywały także specjalnie zaprojektowane pamiątki okolicznościowe , którymi mogliśmy obdarować gości. To wspólne spotkanie zaproszonych gości, obecnego i dawnego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły zakończyło uroczystości jubileuszowe. Rocznica 50-lecia szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów, a dla byłego grona pedagogicznego i absolwentów była świętem wspomnień, świętem minionego czasu oraz świętem trwania. Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. Święto szkoły było wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli oraz do myśli o własnej przeszłości. Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem! W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia i pamięć o szkole, nie tylko z okazji jubileuszu.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII Z TEGO WYDARZENIA

Free business joomla templates