Laureaci Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

Uczniowie z Wronia laureatami Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. X Regionalny Konkurs Recytatorski w Wąbrzeźnie 22 listopada 2017 r. skupił kilkudziesięciu miłośników poezji Karola Wojtyły i Bolesława Leśmiana. Kilkudziesięciu uczestników z Bydgoszczy, Radzynia Chełmińskiego, Gruty, Ryńska, Wąbrzeźna i Wronia prezentowało niezwykle wyrównany, wysoki poziom wykonawczy. Jury stanęło więc przez trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych z najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Cieszy niezwykle fakt, że uczniowie z Zespołu Szkół we Wroniu tak świetnie zaprezentowali się na tle recytatorskiej elity. I miejsce za dojrzałą, znakomitą warsztatowo prezentację wierszy „Dzieci” oraz „We śnie” przyznano Paulinie Rużyckiej z kl. IV T, natomiast III miejsce oraz nagrodę za najlepszy debiut otrzymał Michał Kapiszka z kl. II LO SM, który przekonał jury oryginalną, pod względem treści i formy, interpretacją utworów ”Miłość” oraz „ Tajemnica”. Wyróżnienie za interesującą recytację wierszy „ To przyjaciel” oraz „ Wracam” wywalczyła Natalia Kurnik z kl. II LO SM. Uczniowie do udziału w konkursie przygotowani zostali w ramach pracy biblioteki szkolnej.

 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates