Uczniowie z Wronia u Karola Okrasy

Wśród zwyczajnych dni szkolnej nauki zdarzają się także te wyjątkowe, nietypowe, niepodobne do innych. Taki właśnie dzień uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przeżyli 21 listopada 2017 r., kiedy odbyła się wycieczka do Warszawy. Nie sama stolica była jednak celem wyjazdu. Wrońscy adepci sztuki kulinarnej od dawna marzyli o spotkaniu z mistrzem sztuki kulinarnej, panem Karolem Okrasą. Jak wspomina jedna z uczestniczek, atrakcje, które zapewnili nam organizatorzy, zapierały dech w piersiach. Mieliśmy możliwość zwiedzania pięciogwiazdkowego hotelu InterContinental, w którym mieści się restauracja prowadzona przez pana Okrasę: kuchni, basenu i siłowni, znajdujących się na 43 piętrze oraz niezwykle ekskluzywnych pokoi hotelowych, Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje hotel, ile serca, wysiłku i wyobraźni trzeba włożyć w jego prowadzenie. Zostaliśmy zaproszeni na obiad, który specjalnie dla nas przygotował pan Karol Okrasa. Mieliśmy możliwość zadawania pytań, zrobienia sobie zdjęć z Mistrzem i otrzymania autografów.

To była prawdziwa lekcja sztuki kulinarnej. Obserwując sposób funkcjonowania restauracji i hotelowej kuchni dowiedzieliśmy się naprawdę sporo, jeśli chodzi o technologię żywienia, metody przyrządzania rozmaitych potraw, zarówno tych wyszukanych, jak i całkiem zwyczajnych oraz sposoby ich serwowania. Uczestnicy tej niezapomnianej kulinarnej eskapady serdecznie dziękują gospodarzowi spotkania, panu Karolowi Okrasie za życzliwość, poświęcony czas i niezwykłą serdeczność, z jaką spotkali się w stolicy. W szczególności podziękowania należą się Pani Małgorzacie Kot Dyrektor Ergis SA Odział w Wąbrzeźnie, która zaaranżowała to spotkanie. Wyjazd byłby niemożliwy, gdyby nie nasi sponsorzy, którzy sfinansowali przejazd autokarem do Warszawy. Składamy serdeczne podziękowania: Powiatowi Wąbrzeskiemu, Restauracji ,,Kuźnia Smaków”, Restauracji ,,Zamkowa”, Restauracji ,,Malta” , Restauracji ,,Styl”.

Wyszukiwarka

Free business joomla templates