Szkolne Obchody Święta Niepodległości

10 listopada 2017 roku Zespół Szkół we Wroniu obchodził swoje święto, które tradycyjnie już związane jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość do Wąbrzeskiego Domu Kultury przybyli przedstawiciele starostwa wąbrzeskiego, władz oświatowych, władz miasta i gminy Wąbrzeźno oraz służb mundurowych z Wąbrzeźna, Grudziądza, Chełmna i Mirosławca.
Treść uroczystego ślubowania odczytał dyrektor szkoły, p. Bogusław Gumuła, który życzył pierwszoklasistom, aby zawsze godnie reprezentowali swoją szkołę. Po ślubowaniu uczniowie klasy I o ukierunkowaniu: służby mundurowe zostali mianowani na pierwszy stopień szkolny- kadeta. Akty mianowania na wyższe stopnie otrzymali również uczniowie starszych klas mundurowych.

 Uroczystość uświetnił montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II LO pod kierunkiem p. Beaty Studzińskiej- Gołaszewskiej i p. Piotra Rybszlegera. Nad przebiegiem ceremonialnej części szkolnego święta czuwał mjr rez. Krzysztof Kończewski. Całość uroczystości sprawnie poprowadzili: st. kapral kadet Wiktoria Zimecka z kl. III LO oraz kapral kadet Michał Kapiszka z kl. II LO

Wyszukiwarka

Free business joomla templates