Otrzęsiny 2017

W nietypowym czasie, w nietypowy, ale jak najbardziej udany sposób odbyło się w tym roku przyjęcie pierwszoklasistów do zacnego grona uczniów ZS we Wroniu. 22 września 2017 r. uczniowie klasy I LO i I T poddani zostali rytuałowi "otrzęsin". W trakcie ich trwania odpowiadali na podchwytliwe pytania dotyczące szkoły, pracujących w niej nauczycieli, wrońskich zwyczajów. Niektórzy z nich dopiero podczas ognia pytań próbowali szybko uświadomić sobie, ile stopni liczą prowadzące do szkoły schody, z których klas nie widać internatu i jakie imię ma nowa pani pracująca od września w sekretariacie. Pierwszoklasiści pantomimicznie prezentowali również swoje klasy, śpiewali w konkursie karaoke, wymyślali hasła promujące picie mleka, odgadywali kalambury z kotami w tle i z zawiązanymi oczami dokarmiali głodnych kolegów. Prowadzący imprezę: Kamila Sarnat i Michał Kapiszka z kl. II LO czuwali nad tym, żeby każdy pierwszak wziął udział w którejś z licznych konkurencji. Każda z nich była skrupulatnie punktowana przez organizatorów. Dokładne przeliczenie głosów pokazało, że po 10 konkurencjach mieliśmy remis.

Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich stopni otrzęsinowego wtajemniczenia, pierwszoklasiści złożyli uroczysto- żartobliwe ślubowanie, przypieczętowane odciskiem kciuka na towarzyszącym mu dokumencie. "Otrzęsiny" przygotowały panie: Aleksandra Bacińska i Jolanta Broniewska wraz z RSU. Nad uczniami czuwały wychowawczynie, panie: Beata Studzińska- Gołaszewska i Dorota Wiśniewska. Kochani Pierwszacy, witajcie wśród nas!

Wyszukiwarka

Free business joomla templates