Tym razem w Toruniu byliśmy najlepsi.

Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów, Zarząd Główny i Okręgowy Związku Sybiraków, zorganizował w dniu 15.09.2017r. zawody historyczno-obronne pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawody połączono z uroczystościami obchodów Dnia Sybiraka. Do rywalizacji w Toruńskich zawodach, stanęły 5 osobowe drużyny z dziesięciu szkół mundurowych naszego województwa. Zespół szkół we Wroniu reprezentowała drużyna klas mundurowych w składzie:

• DRAPIEWSKI Radosław – dowódca,

• SARNAT Kamila,

• KAPISZKA Michał ,

• GOŁĘBIOWSKI Mikołaj,

• RATAJ Sylwester.

Na prośbę organizatorów, w uroczystości obchodów Dnia Sybiraka, zapewniliśmy udział pocztu sztandarowego w składzie:

• ANGOWSKA Dorota.

• DĄBROWSKA Anita,

• DRAPIEWSKI Radosław.

Po niesamowitej walce w 9 taktyczno-obronnych konkurencjach oraz wyczerpującym biegu na orientację, najwyżej została oceniona drużyna z Wronia zdobywając I miejsce i Puchar Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rewelacyjną wiedzą historyczną, dotyczącą miejsc kaźni narodu polskiego na terenach byłego ZSRR oraz miejsc martyrologii na Barbarce i Forcie VII w Toruniu wykazał się Mikołaj Gołębiowski, który zdobył I miejsce spośród wszystkich uczestników zawodów. Zwycięską drużynę do zawodów przygotował mjr (rez.) Krzysztof Kończewski. Gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni!

Wyszukiwarka

Free business joomla templates