Łopatki Polskie miejsce Pamięci Narodowej

W dniu 17 września 2017r. odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna w Łopatkach Polskich przy Pomniku na Mogile 2500 rozstrzelanych mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego. Jesienią 1939 roku oddziały SS i gestapo dokonały na terenie piaskowni wielu egzekucji, których ofiarami padło ponad dwa tysiące mieszkańców samego powiatu wąbrzeskiego. W 1944 roku dla zatarcia śladów zbrodni zwłoki pomordowanych Polaków okupanci niemieccy spalili. Dla uczczenia pamięci na miejscu straceń usypano symboliczną mogiłę, a na wzgórzu postawiono pomnik. W wyżej wymienionej uroczystości uczestniczyli uczniowie z klasy mundurowej wraz z panią wicedyrektor Zespołu Szkół we Wroniu Barbarą Moch, którzy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem pamięci narodowej.

 

Wyszukiwarka

Free business joomla templates